dissabte, 30 d’abril de 2022

Inici Circuit Català

 CIRCUIT  CATALÀ   2022




OPEN  FORMENTERA


Web del Torneig

Chess Results

Directe chess 24


Classificació final

1) Dommaraju Gukesh      India      8 punts
2) Jaime Santos                      7'5 punts


ACTIU  EE MARTORELL



Chess Results

Web del torneig



TORNEIG  ACTIU  BAGÀ



Web del torneig

Chess results


Classificació final

1) Cristobal Henriquez          Xile
2) Karen Movsziszian           Sant Andreu
3) Tomas Sosa          Argentina

22 participants


ACTIU  RUBÍ


Web del torneig

Chess Results


Classificació final

1) Cristobal Henriquez      Xile      8 punts
2) Miguel Muñoz        Lira Vendrellenca     7'5 punts
3) Pedro Antonio Gines    CE Barcelona     7 punts

101 participants



ACTIU  CANOVELLES


Chess Results


Classificació final

1) Cristobal Henriquez         Xile
2) Tomas Sosa                Argentina
3) Filemon Cruz          Peru

139 participants


ACTIU  FUNDACIÓ   JOVIAT



Chess Results

Web del torneig


Classificació final

1) Miguel Muñoz     Lira Vendrellenca
2) Cristobal Henriquez
3) Lazaro Lorenzo     CE Barberà

118 participants


CAMPIONAT  CATALUNYA  VETERANS


Web FCDE


Classificació final

1) Lluis Parals          La Bisbal Empordà
2) Ricard Brusi        Sant Cugat
3) Ricardo Palacin    Cornelllà

39 participants


LLIGA  CATALANA   E  ESPORTS


Informació a la web de la FCDE



SUPERBET  CHESS  CLASSIC

RAPID  AND  BLITZ  POLONIA


Crònica Europe Echecs

Web Grand chess Tour


Classificació final

1) Jan Kristoff Duda        Polonia
2) Levon Aronian              USA
3) Viswanathan Anand       India



SUPERBET  CHESS  CLASSIC

GRAND  CHESS  TOUR   RUMANIA


Crònica Europe Echecs

Web Oficial

Crònica chess 24


Classificació final


1) Vachier Lagrave
2) Wesley So
3) Levon Aronian



PROGRAMA  XARXA  DE  MAT


Tots els programes Xarxa de Mat


Programa amb convidat Toni Ayza

Video del programa




Programa amb convidat Javier Ochoa

Video del programa

Podcast del programa



Programa amb convidat David Ayza

Video del programa

Youtube del programa

Podcast del programa



divendres, 8 d’abril de 2022

Campionat Catalunya Individual d'Edats. Copa Catalana

 CAMPIONAT   CATALUNYA  INDIVIDUAL  D'EDATS



Web FCDE

Web del torneig

Chess Results

Circular del torneig

Cròniques

En directe enllaç 1

En directe enllaç 2

Directe chess 24


Classificació final

Sub 20

1) Guerau Massagué         CE Barcelona     8 punts
2) Marc Garcia Escoda      CE Molins de Rei    7'5 punts
3) Eduard Domínguez         Cor de Marina        6 punts

Podi femení

Laura Viñolas     Figueres
Alba de Lomas      Argentona
Nicol Diaz          CE Badia

Sub 18

1) César Alcalà      CE Barcelona       7'5 punts
2) Sergi Prats         Llinars del Vallès     7 punts
3) Salvador Moya    Foment Martinenc    7 punts

Podi femení

1) Ainhoa Casares     Llinars
2) Maria Ibarz          Espluga del Francolí
3) Vinyet Palau        Lleida

Sub 16

1) Roger Bernadó      Colon Sabadell Chessy     7'5 punts
2) Juan Albert Garcia        Olot        7 punts
3) Gerard Año            CE Valls        7 punts

Podi femení

1) Aramí Lobo       Llinars
2) Lidia Sierra        Salauris
3) Foix Torrents     Vilafranca

Sub 14

1) Alexandre Domene         CE Salauris     7'5 punts
2) Daniel Salinas              Colon Sabadell Chessy    7'5 punts
3) Eric Iborra            CE Valls                      7 punts

Podi femení

1) Julia Pinyol      Cerdanyola Vallès
2) Laura Toquero    Cerdanyola Vallès
3) Adhara Carrasco       Llinars

Sub 12

1) Hugo Uber      CE Valls     8'5 punts
2) Xavier Mompell     CE Valls    8 punts
3) Pau Manel Prada     Colon Sabadell Chessy     7 punts

Podi femení

1) Laia Garcia       CE Valls
2) Martina Lazaro       CE Valls
3) Stella Petergova     Platja d'Aro

Sub 10

1) Gerard Tallada      CE Amposta      8 punts
2) Aram Sahakyan       CE Salauris        7'5 punts
3) Guillem Torres        Catalonia Joviat      7 punts

Podi femení

1) Oceane Clerc     Escacs Reus
2) Bet Pedra          Balaguer
3) Paula Chavarria      Amposta

Sub 8

1) Luka Escobar       Edami     7 punts
2) Nicolas Garcia     Sant Cugat     7 punts
3) Andres Pérez        Amposta       7 punts

Podi femení

Silvia Serradell        Vilafranca
Darina Massana      Amposta
Nuria Linares        Montornés



COPA  CATALANA




Chess Results Lleida



Localitats de Sabadell, Tossa de Mar, Ponts i Amposta

CE Barcelona guanyador territorial de Barcelona

Figueres guanyador de la territorial de Girona

Geva Andorra guanyador de la territorial de Lleida

Valls guanyador de la territorial de Tarragona


PROGRAMA  XARXA  DE  MAT




Programa amb convidats Pere Reginaldo i Ana Bonals







Programa amb convidats Jordi Pellicer i Laia Escoté









EL  BLOG  RECOMANA



Entrevista a Sergi Gonzalez Vericat (CE Gerunda)



Lamentem la seva defunció. Ànims per a la família, amics i companys.



diumenge, 20 de març de 2022

Barberà campió de la Lliga Catalana 2022

 LLIGA  CATALANA   2022



Informació jugadors, clubs i grups

Directe chess 24

Directe final Lliga Catalana SCC Sabadell - Barberà

Directe Gerunda - Cerdanyola Vallès


Divisió d'Honor


CE Barberà campió de la Lliga


Final

SCC Sabadell Chessy  -  CE Barberà            4'5  -  5'5

Semifinals

CE Barcelona  -  SCC Sabadell Chessy         4'5  -  5'5

CE Barberà  -  Foment Martinenc            6  -  4


Play Off Descens

2a ronda tornada

Gerunda  -  Cerdanyola Vallès         2'5  -  7'5

Salauris  -  Andorra                      4'5  -  5'5

1a ronda

Cerdanyola Vallès  -  Gerunda        6  -  4

Andorra  -  Salauris             6'5  -  3'5


Primera Divisió


Lira Vendrellenca i CE Olot aconsegueixen l'ascens a Divisió d'Honor


CAMPIONAT  D'EUROPA  INDIVIDUAL



Chess Results

Web Oficial

Crònica Europe Echecs


Classificació final

1) Mathias Bluebaum         Alemania         8'5 punts

2) Gabriel Sargissian          Armenia             8'5 punts

3) Ivan Saric                    Croacia                8 punts


L'español Jaime Santos ha quedat cinquè classificat amb 8 punts


Ha tingut lloc a Eslovenia



GRAND  PRIX  FIDE  BERLIN.  3a etapa





Wesley So guanyador del torneig

Final

Wesley So  -  Nakamura


PROGRAMA  XARXA  DE  MAT





Programa amb convidat Alfonso Jerez







Programa amb convidat Fernando Peralta






Programa amb convidat Alvar Alonso

Video del programa

Podcast del programa



divendres, 4 de febrer de 2022

Lliga Catalana 2022. Nakamura guanya el Grand Prix Fide Berlin. Grand Prix Fide Belgrado

 LLIGA  CATALANA  2022



Informació jugadors, clubs i grups


Directe chess 24


Divisió d'Honor


Grup 1 Ronda 9

Sant Cugat  -  Gerunda          6'5  -  3'5

Barcelona  -  Terrassa             9  -  1

Cor de Marina  -  Andorra         5  -  5

Mollet  -  Sant Andreu             4'5  -  5'5

Foment Martinenc  -  Gramenet          6  -  4

Grup 2 Ronda 9

Tres Peons  -  Barberà               2  -  8

Salauris  -  Lleida                     6  -  4

Valls  -  Cerdanyola Vallès        7'5  -  2'5

Ateneu Colon  -  Platja d'Aro        7'5   -  2'5

Colon Sabadell  -  Figueres         5'5  -   4'5


Grup 1 Ronda 8

Gerunda  -  Foment Martinenc       5'5  -  4'5

Gramenet  -  Mollet                    5'5  -  4'5

Sant Andreu  -  Cor de Marina           5  -  5

Andorra  -  Barcelona                     3  -  7

Terrassa  -  Sant Cugat                  4'5  -  5'5

Grup 2 Ronda 8

Barberà  -  Colon Sabadell Chessy            6'5  -   3'5

Figueres  -  Ateneu Colon                        6  -  4

Platja d'Aro  -  Valls                             2'5   -  7'5

Cerdanyola Vallès  -  Salauris                4'5  -   5'5

Lleida  -  Tres Peons                             4'5  -  5'5


Grup 1 Ronda 7

Terrassa  -  Gerunda          5'5  -  4'5

Sant Cugat  -  Andorra        8  -  2

Barcelona  -  Sant Andreu        8'5  -   1'5

Cor de Marina  -  Gramenet         6  -   4

Mollet  -  Foment Martinenc       3'5  -  6'5

Grup 2 Ronda 7

Lleida  -  Barberà             1'5  -  8'5

Tres Peons  -  Cerdanyola Vallès       4  -   6

Salauris  -  Platja d'Aro      2'5  -   7'5

Valls  -  Figueres         7  -  3

Ateneu Colon  -  Colon Sabadell Chessy       2'5  -  7'5


Grup 1 Ronda 6

Gerunda  -  Mollet          2  -  8

Foment Martinenc  -  Cor de Marina        6'5  -   3'5

Gramenet  -  Barcelona              2  -  8

Sant Andreu  -  Sant Cugat        5'5  -  4'5

Andorra  -  Terrassa            4  -  6

Grup 2 Ronda 6

Barberà  -  Ateneu Colon           7  -  3

Colon Sabadell  -  Valls            5  -  5

Figueres  -  Salauris            9  -  1

Platja d'Aro  -  Tres Peons        6'5  -  3'5

Cerdanyola Vallès   -  Lleida       8  -  2


Grup 1 Ronda 5

Andorra  -  Gerunda         5  -  5

Terrassa  -  Sant Andreu       4'5  -  5'5

Sant Cugat  -  Gramenet       6'5  -  3'5

Barcelona  -  Foment Martinenc       4  -  6

Cor de Marina  -  Mollet           4  -  6

Grup 2 Ronda 5

Cerdanyola Vallès  -  Barberà       4'5  -  5'5

Lleida  -  Platja d'Aro           2'5  -  7'5

Tres Peons  -  Figueres          3  -  7

Salauris  -  Colon Sabadell       2  -  8

Valls  -  Ateneu Colon          5  -  5


Grup 1 Ronda 4

Gerunda  -  Cor de Marina         3  -  7

Mollet  -  CE Barcelona            3'5  -   6'5

Foment Martinenc  -  Sant Cugat       8  -  2

Gramenet  -  Terrassa             3  -  7

Sant Andreu  -  Andorra         6  -  4


Grup 2 Ronda 4

Barberà  -  Valls              7  -  3

Ateneu Colon  -  Salauris       7  -   3

Colon Sabadell  -  Tres Peons      7  -  3

Figueres  -  Lleida         7'5  -  2'5

Platja d'Aro  -  Cerdanyola Vallès       6  -  4


Grup 1 Ronda 3

Sant Andreu - Gerunda        4'5  -  5'5

Andorra  -  Gramenet           7  -  3

Terrassa  -  Foment Martinenc         2'5  -  7'5

Sant Cugat  -  Mollet                  2'5  -  7'5

Barcelona  -  Cor de Marina         8'5  -  1'5

Grup 2 Ronda 3

Platja d'Aro  -  Barberà            2'5  -  7'5

Cerdanyola  -  Figueres           3'5  -  6'5

Lleida  -  Colon Sabadell         1  -  9

Tres Peons  -  Ateneu Colon      3  -  7

Salauris   -  Valls                    3  -   7


Classificació final

Grup 1

Barcelona,       8 punts

Foment Martinenc    7 punts

Sant Andreu    6'5 punts

Sant Cugat        5 punts

Mollet             4 punts

Cor de Marina    4 punts

Gerunda         3'5 punts

Andorra          3 punts

Terrassa,       3 punts

Gramenet       1 punt


Grup 2

Barberà        8'5 punts

Colon Sabadell,    7'5 punts

Valls               7 punts

Figueres        6 punts

Ateneu Colon     5'5 punts

Platja d'Aro    4 punts

Salauris         3'5 punts

Cerdanyola Vallès     2 punts

Tres Peons      1 punt

Lleida 0 punts


GRAND  PRIX  FIDE  BELGRADO


Web Oficial

Crònica Europe Echecs

Directe chess 24


Richard Rapport guanyador del torneig


Final

Rapport  -  Andreikin


Semifinals

Richard Rapport  -  Vachier Lagrave

Dmitry Andreikin  -  Anish Giri



GRAND  PRIX  FIDE  BERLIN


Web Oficial

Crònica Europe Echecs

Directe chess 24


Nakamura guanyador del torneig

Final

Aronian  -  Nakamura


Semifinals

Nakamura  -  Rapport

Aronian  -  Domínguez



PROGRAMA  XARXA  DE  MAT




Programa amb convidat Christian Cruz







Programa amb convidat Herminio Herraiz







Programa amb convidat Josep Oms








Programa amb convidats Toni Gallego i Néstor Pellicer







Programa amb convidat Xavier Povill








Programa amb convidat José Sequera






EL  BLOG   RECOMANA


Article a Ajedrez 365 per Joaquim Travesset Barba; sobre l'afiliació de la Federació Catalana a la FIDE.




divendres, 14 de gener de 2022

Lliga Catalana 2022. Magnus Carlsen guanya el Tata Steel

LLIGA  CATALANA  2022





Directe Mollet - Terrassa ronda 2


Directe chess 24



Divisió d'Honor


Grup 1 ronda 2

Gerunda  -  Barcelona          2'5  -  7'5

Cor de Marina  -  Sant Cugat         3'5  -  6'5

Mollet  -  Terrassa                       9  -  1

Foment Martinenc  -  Andorra          7   -  3

Gramenet  -  Sant Andreu                1  -  9


Grup 2 ronda 2

Barberà  -  Salauris               5  -   5

Valls  -  Tres Peons               7'5  -  2'5

Ateneu Colon  -  Lleida         8'5  -  1'5

Colon Sabadell Chessy  -  Cerdanyola Vallès       6'5  -  3'5

Figueres  -  Platja d'Aro           5'5  -  4'5


Classificació després ronda 2

Grup 1

Barcelona, Sant Andreu 2 punts

Mollet, Foment Martinenc, Sant Cugat, Cor de Marina, Andorra, Gerunda 1 punt

Gramenet, Terrassa 0 punts


Grup 2

Valls, Ateneu Colon, Colon Sabadell Chessy 2 punts

Barberà, Salauris     1'5 punts

Figueres 1 punt

Platja d'Aro, Cerdanyola Vallès, Tres Peons i Lleida 0 punts


Grup 1 ronda 1

Gramenet - Gerunda               4'5  -  5'5

Sant Andreu  -  Foment Martinenc        6'5  -  3'5

Andorra  -  CE Mollet                      6  -  4

Terrassa  -  Cor de Marina              4  -  6

Sant Cugat  -  Barcelona               3  -  7


Grup 2 ronda 1

Figueres  -  Barberà                            3  -  7       

Platja d'Aro  -  Colon Sabadell Chessy           4'5  -  5'5

Cerdanyola Vallès  -  Ateneu Colon             3'5  -  6'5

Lleida  -  Valls                                  2'5  -  7'5

Tres Peons  -  Salauris                     3'5   -   6'5



 TATA  STEEL.  WIJK  AAN  ZEE  2022



Web Oficial

En directe

Directe chess 24

Crònica Europe Echecs


Classificació final

Magnus Carlsen       9'5 punts

Mamedyarov           8 punts

Richard Rapport        8 punts

Anish Giri             7'5 punts


Participants

Magnus Carlsen

Fabiano Caruana

Anish Giri

Shakiryiar Mamedyarov

Richard Rapport

Jan Krystoff Duda

Sergey Karjakin

Vidit Santosh Gujrathi

Daniil Dubov

Andrey Esipenko

Samuel Shankland

Jorden Van Foreest

Nils Grandelius

Rameshbabu Praggnanandhaa




Wijk Aan Zee


TORNEIG  PARELLES  MIXTES



Web FCDE


Classificació final

1) Muñoz - Ros

2) Alsina - San Juan

3) Maxim Ventura - Jausas

25 parelles



PROGRAMA  XARXA  DE  MAT






Programa directe Lliga ronda 2 convidada Lídia Comellas






Programa directe Lliga amb convidat Xavier Avila.






Programa amb convidat Pepo Viñas.

Video del programa

Podcast del programa



EL  BLOG  RECOMANA



Calendari competicions internacionals, article a chess 24