Són Notícia:

LLIGA CATALANA
TORNEIG CANDIDATS

dissabte, 29 de febrer de 2020

Lliga Catalana ronda 7. Paravyan guanya el Festival de Gibraltar. Firouja primer al Festival Praga


LLIGA  CATALANA









Classificació primera fase

Divisió d'Honor grup 1

CE Mollet                       6'5 punts
SCC Sabadell Chessy      6'5 punts
Foment Martinenc          3'5 punts
Cerdanyola Vallès             3'5 punt
Sant Cugat                         3 punts
Gerunda                             2'5 punt
Cor de Marina Badalona   1'5 punt
Tres Peons                        1 punt


Divisió d'Honor grup 2

Escola d'Escacs de Barcelona   6 punts
CE Barberà        6 punts
CE Barcelona          5 punts
CE Valls            3'5 punts
CE Sant Andreu       2'5 punt
CE Figueres             2 punts
Ateneu Colon     2 punts
Salauris Salou         1 punt


Ronda 7

Cor de Marina  -  Gerunda                 4'5  -  5'5
Tres Peons  -  Cerdanyola Vallès        4'5  -  5'5
Foment Martinenc  -  Sant Cugat         5'5  -  4'5
Mollet  -  Colon Sabadell Chessy          5  -  5

Escacs Salauris  -  Figueres                     4'5  -  5'5
Ateneu Colon  -  Barcelona                     4'5  -  5'5
Barberà  -  Escola d'Escacs de Barcelona      4  -  6
Sant Andreu  -  Valls                                  5'5  -  4'5


Ronda 6

Gerunda  -  Mollet                   2  -  8
Colon Sabadell Chessy  -  Foment Martinenc      6  -  4
Sant Cugat  -  Tres Peons               7  -  3
Cerdanyola  -  Cor de Marina         5'5  -  4'5

Figueres  -  Sant Andreu             6  -  4
Valls  -  Barberà                3'5  -  6'5
Escola d'Escacs de Barcelona  -  Ateneu Colon     7'5  -  2'5
Barcelona  -  Escacs Salauris               5'5  -  4'5


Ronda 5

Cerdanyola Vallès  -  Gerunda             7'5  -  2'5
Cor de Marina  -  Sant Cugat                 6  - 4
Tres Peons  -  Colon Sabadell Chessy     3'5  -  6'5
Foment Martinenc  -  CE Mollet              3'5  -  6'5

Barcelona  -  Figueres                              6  -  4
Escacs Salauris  -  Escola d'Escacs de Barcelona   4  -  6
Ateneu Colon   -  CE Valls                 2'5  -  7'5
Barberà  -  Sant Andreu                      5'5  -  4'5


Ronda 4

Gerunda  -  Foment Martinenc               6  -  4
CE Mollet  -  Tres Peons                          8'5  -  1'5
Colon Sabadell Chessy  -  Cor de Marina     5'5  -  4'5
Sant Cugat  -  Cerdanyola Vallès                   6'5  -  3'5

Figueres   -  Barberà                                     3'5  -  6'5
Sant Andreu  -  Ateneu Colon                         5  -  5
Valls  -  Escacs Salauris                                   5  -  5
Escola d'Escacs de Barcelona  -  CE Barcelona     8  -  2


Ronda 3

Sant Cugat  -  Gerunda                                 5'5  -  4'5
Cerdanyola Vallès  -  Colon Sabadell Chessy           4  -  6
Cor de Marina  -  CE Mollet                                  2'5  -  7'5
Tres Peons  -  Foment Martinenc                          4  -  6

Escola d'Escacs de Barcelona  -  Figueres              7'5  -  2'5
CE Barcelona  -  Valls                                             6  -  4
Escacs Salauris  -  Sant Andreu                                 4  -  6
Ateneu Colon  -  CE Barberà                                    4   -  6




FESTIVAL  GIBRALTAR







El rus David Paravyan guanya el Festival de Gibraltar després d'un desempat contra Wang Hao.



FESTIVAL  PRAGA








Firouja guanya el torneig Masters després d'un desempat. David Anton entre els primers.





PROGRAMA  XARXA  DE  MAT



Programa amb convidats Albert Castillo i David Ayza






Programa amb convidats Jorge Iglesias i Miquel Fernández Díaz






Programa amb convidats Ferran Cervelló i Jaume Ros.






Programa amb convidats David Vigo i Ismael Molano





Programa amb convidat Xavier Povill.







EL  BLOG  RECOMANA



Article a Chess.com; sobre com guanyar finals equilibrats.