.


Són Notícia:


SUNWAY CHESS FESTIVAL - ALVAR ALONSO - JOSE MANUEL LOPEZ
LONDON CHESS CLASSIC - HIKARU NAKAMURA - VACHIER LAGRAVE
MEMORIAL GARCIA ILUNDAIN - HÉCTOR SAMA - WEI ZHENG - JOAN ALBERT GARCIA - DANIEL SALINAS - ALEX VILLA - MIGUEL MUÑOZ


diumenge, 16 de febrer de 2014

Lliga Catalana Ronda 4. Els favorits segueixen guanyant.









Cròniques CE Mollet

Crònica CE Catalunya

Escola d'Escacs de Barcelona

Escacs Tordera

Escacs Figueres

Escacs Andorra

EscacsiEscacs. Cròniques del Sant Martí

Blog de Catulo. Cròniques CE Hostalric

Blog del Víctor Collell

Escacs Montornès

Cròniques Balsareny - Sallent

CE Cerdanyola Vallès



RESULTATS  DIVISIÓ  D'HONOR  ronda 4

Grup 1

Cerdanyola Vallès  -  SCC Sabadell                                     3'5 - 6'5
Sant Josep de Badalona  -  Escola d'Escacs de Barcelona       7 - 3
Sant Andreu  -  Tres Peons                                                    6  -  4
Reus Deportiu  -  Sitges                                                         4  -  6

Classificació Grup 1 després 4 rondes

SCC Sabadell                   4 punts.
Sant Josep de Badalona    4 punts.
Sant Andreu                      4 punts.
Escola d'Escacs de Barcelona  2 punts.
Cerdanyola Vallès                   1 punt.
Sitges                                      1 punt.
Tres Peons                              0 punts.
Reus Deportiu                         0 punts.


Grup 2

Montcada  -  Figueres                    2'5  -  7'5
Peona i Peó  -  Foment Martinenc     5  -  5
Lleida   -  Barberà                           1'5  -  8'5
Barcelona Uga  -  Andorra               8'5  -  1'5

Classificació Grup 2 després 4 rondes

Barcelona Uga     4 punts.
Barberà               4 punts.
Figueres               3 punts.
Andorra               2 punts.
Montcada             2 punts.
Peona i Peó           0'5 punt.
Foment Martinenc  0'5 punt.
Lleida                      0 punts.


Fotos, matx Peona i Peó - Andorra (ronda 2)





RESULTATS  PRIMERA  DIVISIÓ

Grup 1

Tarragona B  -  Cerdanyola Vallès  B   5  -  5
Sant Feliu  -  Terrassa           1  -  9
Olot  .  Colon Sabadell B     8  -  2
Catalunya  -  Ideal Clavé   6'5  -  3'5
Catalonia  -  La Colmena     6  -  4

Catalonia és lider amb 3'5 punts seguit de l'Olot amb 3.

Foto: Catalunya - Ideal Clavé



Grup 2

Barcelona B  -  Sant Martí           4'5  -  5'5
Tàrrega  -  Vilafranca                   3'5  -  6'5
Sant Boi  -  Tarragona                  9'5  -  0'5
Sant Andreu B  -  Ateneu Colon   3'5  -  6'5
Comtal  - Mollet                           2'5  -  7'5

Mollet és líder amb 4 punts seguit de Sant Martí amb 3'5 punts.


CAMPIONAT  TERRITORIAL  PER  EDATS  BARCELONÈS



Classificació després ronda 7

Sub 18

MC Carlos Rojano    La Colmena     6'5 punts.
Maxim Ventura      Vila Olímpica      5'5 punts.
Oriol Porta            Ateneu Colon      5'5 punts.

Sub 16

Xavier Martínez Pla   Tres Peons     6 punts.
Max Orteu       Escola d'Escacs de Barcelona  5 punts.
Carlos Hernandez   La Colmena                 5 punts.
Jaume Lladós          Peona i Peó                5 punts.

Sub 14

Xavier Povill    Peona i Peó      6'5 punts.

Sub 12

Héctor Sama      La Lira    6'5 punts.
Víctor Alvarez   Foment Martinenc   6 punts.
Marcel Claramunt  Ateneu Colon     6 punts.
Pol Brunet          La Lira                6 punts.

Sub 10

Llibert Cespedes    Tres Peons     6'5 punts.




Classificació final

Sub 8

Oriol Roldan     Vila Olímpica    7 punts.
Unai Diaz          La Colmena     6'5 punts.
Gerard Rodríguez  Voramar     6'5 punts.



ANUNCI  DEL  BLOG