Són Notícia:

CIRCUIT CATALÀ - LA POBLA DE LILLET -
COPA DEL MÓN
CAMPIONAT ESPAÑA SUB 16 - YINGUI LIN

dissabte, 17 d’abril de 2021

Torneig de Candidats 2020 - 2021; Nepomnachtchi guanyador. Ens ha deixat Jaume Anguera

 JAUME  ANGUERA


Ens ha deixat el Jaume Anguera. Mestre Nacional; jugador del CE Sant Andreu i destacat històric escaquista català.


Notícia a la web de la FCDE



Descansi en Pau


TORNEIG  DE  CANDIDATS



Crònica Europe Echecs

Crònica Europe Echecs ronda 14

Crònica Europe Echecs ronda 13

Crònica Europe Echecs ronda 12

Crònica Europe Echecs ronda 11

Crònica Europe Echecs ronda 10

Crònica Europe Echecs ronda 9

Crònica Europe Echecs ronda 8

Crònica prèvia a El Pais

Crònica chess 24

Directe chess 24



Nepomniachtchi guanya el torneig i retarà a Carlsen durant el proper Mundial.

Classificació després ronda 14

Ian Nepomniachtchi                     8'5 punts
Maxime Vachier Lagrave              8 punts
Anish Giri                                    7'5 punts
Fabiano Caruana                          7'5 punts
Alexander Grischuk                    7 punts
Ding Liren                                   7 punts
Kiril Alekseenko                        5'5 punts
Wang Hao                                    5 punts



Ronda 14

Vachier Lagrave  -  Wang Hao       1  -  0
Liren Ding  -  Nepomniachtchi     1  -  0
Anish Giri  -  Alekseenko         0  -  1
Caruana  -  Grischuk      1/2  -  1/2


Ronda 13

Nepomniachtchi  - Vachier Lagrave   1/2 - 1/2
Alekseenko  -  Diren Ling               0 -  1
Grischuk  -  Anish Giri                    1  -  0
Wang Hao  -  Caruana               0  -  1



Ronda 12

Vachier Lagrave  -  Alekseenko     1 - 0
Liren Ding  -  Grischuk         1  -  0
Caruana  -  Anish Giri       0  -  1
Wang Hao  -  Nepomniachtchi     0  -  1


Ronda 11

Grischuk  -  Vachier Lagrave     1 - 0
Anish Giri  -  Liren Ding          1  - 0
Alekseenko  -  Wang Hao      1/2  -  1/2
Nepomnachtchi  -  Caruana    1/2  -  1/2


Ronda 10

Nepomniachtchi - Alekseenko   1 - 0
Vachier Lagrave  -  Anish Giri    1/2 - 1/2
Caruana  -  Diren Ling         1/2  -  1/2
Wang Hao  -  Grischuk       1/2  -  1/2


Ronda 9

Liren Ding  -  Vachier Lagrave  1/2 - 1/2
Anish Giri  -  Wang Hao      1 - 0
Grischuk  -  Nepomniachtchi   1/2  -  1/2
Alekseenko  -  Caruana        1/2  -  1/2


Ronda 8

Caruana  -  Vachier Lagrave        1 - 0
Wang Hao  -  Liren Ding        1/2 - 1/2
Nepomniachtchi  -  Anish Giri     1/2 - 1/2
Alekseenko  -  Grischuk        1 - 0





Ekaterimburg,  Russia


PROGRAMA  XARXA  DE  MAT



Programa amb convidats David Ayza i Adrian Jimenez

Video del programa

Podcast del programa




EL  BLOG  RECOMANA


Video comentari a Europe Echecs sobre l'antic torneig de Linares del 1994



Article a Europe Echecs sobre el Tancat del CE Barcelona

Enllaç de l'article




Article de Joaquim Travesset Barba a Ajedrez 365; torneig al CE Comtal durant el 1936

Enllaç de l'article